Gaszenie pozaru na czlowieku

hear clear proHear Clear Pro 2. Najbolji slušni aparat

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Stanowi zatem najłatwiejszy także najbardziej powszechny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią planują. Wybór środka gaśniczego chce od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze zbierają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszystkiego co mówi z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze są najszersze wykorzystanie. W współzależności od posiadanego składu potrafią stanowić wykorzystywane do gaszenia prawie każdych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najpopularniejszy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki a takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale spełnia proste zlecenie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne leczenie jak woda jest para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Prawdopodobnie istnieć stawiana w sukcesach płonięcia tych samych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą oraz wodą liczy na ostatnim, że wodę można grać w pewnym miejscu, a parę zdecydowanie w osobnych pomieszczeniach o pojemności nie ważniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W pełniejszych mieszkaniach działanie pary okazuje się nieefektywne. Do pewnego gaszenia pożarów konieczna istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych odpowiednich do różnych substancji, ale i zasady ich uzyskiwania i służenia w obszar pożaru.